Keď sa to s retušou vo Facetune preženie

Ohodnoť článok

Retuš bola niekedy záležitosťou len Photoshopu. Avšak dnes je dnes a fotku môžeš retušovať priamo vo svojom iPhone aj vďaka aplikácii Facetune. Samotná aplikácia však obsahuje nielen nástroje na retuš ale aj filtre či bežné úpravy. K tým retušovacím hlavne patrí zjemnenie pleti, bielenie zubov a bodové zjednotenie. Ten prvý je väčšinou kameň úrazu, pretože pri prehnanom a silnom použití vyzerá tvár nereálne a skreslene. Použiť treba skôr jemnejší nástroj, ako rovno silnejší.

Tvár

Dole na prvom obrázku vidíš tvár, ktorá nie je nijako upravená. Vidno na nej napr. vyrážky, pehy či lesk. Na druhej fotke je priblížená časť po úprave, kde naľavo bol použitý silnejší nástroj zjemnenia. Všimni si, že pleť vyzerá akoby z voskovej figuríny a aj obočie je trochu rozmazané. Naproti tomu napravo, bol použitý nástroj s normálnou intenzitou, kde je obočie jasne rozpoznateľné a pleť vyzerá prirodzenejšie. Na poslednom treťom obrázku je celkový záber tváre po úprave.

Zuby

Každý chce mať biele zuby a to hlavne na fotke. Pokiaľ zuby v normálnom živote jednoducho biele nemáš a na fotke to s ich vybielením preženieš, bude to dosť nápadné a hneď bude jasné, že fotka bola až príliš upravená. Ak už chceš zuby vybieliť týmto spôsobom, nástrojom na bielenie zubov prejdi len pár krát po zuboch tak, aby neboli až snehovo biele a doslova nežiarili.

POZRI TIEŽ: Kompletný návod: VSCO | Odporúčané aplikácie

Na fotke dole si všimni rozdiel, kde naľavo sú zuby prehnane a vybielené a napravo sú vybielené nie prirodzene, ale aspoň primerane.

The following two tabs change content below.

Michal Bendík

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.