Google Fotoskener: Skvelý nástroj na archiváciu klasických fotiek

Ohodnoť článok

Časy, kedy sa fotky vyvolávali z rolky filmu síce nie sú úplne preč, no dnes je už rarita používať klasické fotoaparáty s filmom. Vystriedali ich digitálne fotoaparáty a najmä smartfóny, s ktorými dnes fotíme azda každú blbosť.

Google Fotoskener: Skvelý nástroj na archiváciu klasických fotiek

Veľké, malé, roztrhané, či stratené sú prívlastky fotiek z čias minulých a niet divu, že ich digitalizácia je vhodná na ich zachovanie a samozrejme aj digitálnu rodinnú archiváciu. Spoločnosť Google sa pochlapila a vytvorila novú aplikáciu Fotoskener, ktorá ti pomôže zdigitalizovať staré fotky a zároveň ich aj zálohovať.

Na prvý pohľad nenápadná aplikácia, ktorá však dokáže veľa ti nielen pomôže odfotiť staré fotografie, no zároveň ich aj vylepší a výsledný efekt je skvelý. Automatické orezanie, narovnanie a odstránenie odleskov je samozrejmé a práve tieto vylepšenia robia Fotoskener dokonalou aplikáciou. Počas snímania jednej fotografie stačia štyri zábery a o všetko ostatné sa postará aplikácia, ktorá zdigitalizovanú verziu fotky vo vysokom rozlíšení uloží do iPhonu a taktiež na tvoje úložisko Google. Táto ale aj mnohé iné aplikácie robia Google kráľa a Apple je stále akosi v tieni. Portfólio aplikácií týchto dvoch spoločností je tak rozdielne, že aj Apple by sa malo konečne spamätať a priniesť zaujímavé bezplatné aplikácie pre používateľov Apple zariadení.

The following two tabs change content below.

Michal Bendík

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.