Aký bol prvý rok iPhonegraphy Slovensko?
Ohodnoť článok

Len nedávno náš web nenápadne oslavoval prvé narodeniny, pri ktorých sme si uvedomili nielen to, že v našej tvorbe jednoducho musíme pokračovať, ale aj to, že si postupne vytvárame miesto na slovenskom internete. Aký bol prvý rok našej pôsobnosti a čo očakávame do budúcna?

September 2015

Minulý rok, 25. septembra bol vydaný prvý článok, vtedy ešte webu MBG Pro, popisujúci zásady pred fotením s iPhonom. Čítaš dobre, MBG Pro bol predošlý názov iPhonegraphy Slovensko, ktorý však dlho nevydržal práve kvôli svojmu názvu. Podľa neho nebolo možné určiť, o čo vlastne ide a tak bola zmena názvu nutná.

iPhonegraphy bol ten najvhodnejší názov a v spojení so Slovensko vznikla dokonalá dvojka. Dve silné slová zrazu zapôsobili a menší úspech na seba nenechal dlho čakať. Pribudli nové články, videá a hlavne fotky čo viedlo k ďalšiemu vylepšeniu webu. Kúpili sme doménu .sk a vďaka Websupportu sme vytvorili skutočný web so všetkým, čo k nemu patrí. Vtedy bol jún a počas leta prišli ďalšie zmeny, ktoré sa neujali a tak sme ich v aktuálnej verzii webu (12.0.1) jednoducho úplne zrušili. Počas týchto pár mesiacov sme si uvedomili to, čo fanúšik chce čítať a vidieť. Mrzí nás však to, že myšlienka zapojenia do tvorby webu fanúšikov sa neujala. Nevadí, poučili sme sa a ideme ďalej.

Čo sme dosiahli?

Za rok našej činnosti sme získali aj pár, pre nás veľmi dôležitých úspechov. Hlavným je samozrejme významné partnerstvo so slovenským Apple magazínom SvetApple. Kombinácia nášho obsahu a fanúšikov SvetApple vytvára dokonalé partnerstvo. Rok je síce dlhé obdobie, no vo svete internetu je to veľmi krátky čas. Zisťovanie potrieb, písanie článkov alebo fotenie sa každý deň či týždeň stávajú akousi rutinou. Sme veľmi radi, že sme to práve my, ktorí vyplnili medzeru na slovenskom internete a tak sme sa stali jednotkou na Slovensku vo svojej kategórii, teda web zameraný primárne na fotenie iPhonom, aplikácií pre iPhone atď. Našou výhodou je to, že aj keď sa môže zdať, že náš obsah je veľmi málo aktualizovaný, no na druhú stranu, načo písať o blbostiach. Úspech je aj to, akým tempom rastie náš Facebook či Instagram bez obrovských investícii. Sme toho názoru, že radšej budeme mať 3 000 lajkov na stránku a skvelú aktivitu, ako 30 000 lajkov a nulovú aktivitu.

Čo plánujeme?

Plánovať treba vždy, no s mierou. Nikdy nevieme, čo príde a príkladom je aj nehoda s iPhonom, ktorá sa nám stala v apríli. iPhone 5 sa nám zničil a nový iPhone SE opäť prináša nové možnosti. Keďže sa množstvo iPhonov na Slovensku neustále zvyšuje, hlavne kvôli cene, je zrejmé, že náš web stojí pred ešte zatvorenými dverami príležitostí. Dúfame, že sa k nim postavíme so zodpovednosťou a aj ty budeš stáť pri nás.

Ďakujeme za to, že si s nami!

iphonegraphy_slovensko_logo_black_18

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.