Camera+: Makro zábery v plnej kráse!
5 (100%) 1 vote

Makro fotky sú práve ten tip záberov, na ktorý sa kladie veľký dôraz. Nielen čo sa kvality týka ale aj zariadenia, s ktorým je daná fotka odfotená. iPhony sú bohužiaľ ešte stále považované za nedostatočné v zhotovovaní detailných záberov, no my ťa z tohto omylu veľmi rýchlo vyvedieme a ukážeme, ako aj s tvojim iPhonom dokážeš fotiť detailné zábery. Aj keď nie úplne plnohodnotné makro zábery akoby z pod mikroskopu.

Ako na makro zábery? Rozhodne s Camera+!

Ak sa zaujímaš o fotenie s iPhonom, určite ti neunikla veľmi známa a výkonná aplikácia #Camera+ , ktorá podľa mňa bola práve tá, ktorá spôsobila malú revolúciu v tom, ako ľudia vnímajú fotky z iPhonu. Najmä kvôli tomu, že ako prvá poskytovala manuálne ovládanie kamery v #iPhone a teda väčšie možnosti pri fotení, tzv. z vrecka.

V praxi pri fotení to znamená, že pokiaľ aktivuješ režim makro prostredníctvom tlačidla + pri spúšti si presne tam, kde pri fotení týchto detailných záberoch byť chceš. Ihneď po aktivovaní tohto režimu sa záber automaticky priblíži bez toho, aby si spozoroval nejaký väčší šum, rozostrenie a podobne.

Potom už len stačí posúvať ovládačom zaostrenia (ikona naľavo, bežne „AUTO“, čím väčšia ikona kvetu, tým detailnejší záber) do požadovaného zaostrenia a klepnúť na spúšť. V tomto režime sa však deaktivuje možnosť fotenia vo formáte RAW. Ukážky takýchto záberov si môžeš pozrieť nižšie a keďže momentálne je vonku zima, fotili sme vo vnútri.

Camera+
Camera+
Developer: LateNite Apps
Price: 3,49 €+
  • Camera+ Screenshot
  • Camera+ Screenshot
  • Camera+ Screenshot
  • Camera+ Screenshot
  • Camera+ Screenshot
  • Camera+ Screenshot

V priložených fotkách je jasne vidieť to, ako sa posúva hranica zaostrenia k smeru požadovaného zaostrenia. Pritom si všimni aj efekt rozostrenia, ktorý mnohí poznajú z iPhonu 7 Plus. Toto jednoducho v klasickej kamere iOS nedosiahneš.

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.