Fotor HDR: Konečne skvelé HDR?
Ohodnoť článok

Veľmi obľúbené a populárne HDR zábery už dlhšiu dobu nie sú výsadou len zrkadloviek. Istým spôsobom je možné dosiahnuť efekt takejto fotky aj v #iPhone a na hociktorom zábere. Stačí mať len vhodnú fotku a správnu aplikáciu. Fotor HDR je jednou z týchto appiek.

Tip na aplikáciu: Fotor HDR

Efekt #HDR je možné dosiahnuť vo viacerých aplikáciách, napr. #Snapseed od Googlu, čo pravdupovediac ale nie jej to pravé orechové. Určite si už videl pár HDR záberov, prinajmenšom pokus od HDR na nie veľmi vhodných fotkách, či už upravené cez Snapseed alebo iné.

Samozrejme, Snapseed neodcudzujem ale #FotorHDR je trošku iný. V prvom rade pracuje na trošku odlišnom aplikovaní HDR efektu a k tomu ti pomôže aj vstavaná kamera na priame fotenie. Dovedna sa vytvoria dva zábery, ktoré sa spoja do jedného. Následne ich môžeš upraviť v ďalšom kroku, kde vyberieš intenzitu efektu. Upraviť môžeš aj jas, expozíciu alebo kontrast.

Viac možností

Pokiaľ máš viacero rovnakých záberov alebo len jednu fotku, ktorú chceš upraviť, stačí vybrať nástroj importu z knižnice a upravovať rovnako ako pri priamych záberoch z appky. Nižšie si môžeš pozrieť tri príklady toho, ako môžeš efekt HDR použiť. Všimni si najmä prvé dve dvojice, kde sa tento efekt pekne ukázal. Avšak v poslednej dvojici je vidieť šum a príliš sýte farby, čo nedotvorí dobrý dojem.

Screenshot_54 Screenshot_53

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.