HDR: Oplatí sa používať tento režim v Kamere iOS?
5 (100%) 1 vote

Popísalo sa už o tom veľa a stále nie je jasné, či funkciu HDR v iPhone vôbec používať a či je vo fotke nejaký rozdiel. Nuž, je a ukážeme ti, ako na to jednoducho prídeš. Avšak ak od tohto režimu v Kamere iOS čakáš niečo viac, sklameme ťa.

HDR: Oplatí sa používať tento režim v Kamere iOS?

#HDR , čo je skratka z anglického výrazu „High Dynamic Range“ poskytuje pri fotení väčší dynamický rozsah, čo v praxi znamená lepšie zvýraznenia, tiene alebo kontrast. Jednoducho, fotka vyzerá lepšie v tých miestach, kde je napr. priveľa svetla, alebo naopak, kde ho je primálo.

Klasická Kamera v #iOS poskytuje okúsiť HDR takmer pri každom zábere, dokonca aj pri použitom režime Auto. Prečo hovorím, že takmer každom? Je to preto, lebo HDR záber nie je možné fotiť pri zapnutom blesku a pri starších modeloch je HDR dostupné len pri zadnej kamere a bez režimu Auto.

A rozdiel?

Ak odfotíš, trebárs ako my dennú oblohu pri zapnutom HDR, #iPhone zhotoví celkom tri zábery a v priebehu okamihu ich spojí do jednej výslednej, na ktorej si môžeš všimnúť rozdiel. Tento rozdiel je, ako sme už vyššie spomínali v tom, že zvýraznenia a tiene budú lepšie podané.

Netvrdíme, že HDR v iPhone je vec, bez ktorej sa nezaobídeš, ale pokiaľ chceš vyťažiť z Kamery maximum, HDR používaj (ak to bude možné). Nižšie môžeš vidieť dve fotky oblohy, kde na prvej je len klasický záber a na druhej sme použili režim HDR v Kamere v iOS.

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.