Prečo iPhonegraphy Slovensko? A čo bude ďalej?
Ohodnoť článok

Nedávno to boli tri roky, čo bola založená stránka MBGALLERIA na Facebooku a počas posledných mesiacov som si uvedomoval, že ak sa chcem venovať nielen foteniu ale aj písaniu článkov o fotení s iPhonom, tento názov nebude to pravé.

MBGALLERIA, iniciálky môjho mena v názve predstavovali kúsok zo mňa vložený do tohto projektu. Avšak, ak sa chcem posunúť ďalej v tom čo ma baví, mať v názve začiatočné písmená môjho mena stačiť nebude. Preto sme sa rozhodli, že tento názov zmeníme, avšak nezmizne úplne. Všetky fotky, pozadia a podobný obsah bude patriť pod starý názov a články pod iPhonegraphy Slovensko.

iPhonegraphy bol jeden z posledných a najviac vydarených návrhov, ktoré mali byť ďalším krokom tohto projektu. Musím povedať, že sa osvedčil a je oň iný záujem, ako s predošlým názvom. No po pár dňoch prišli menšie nedorozumenia a možné zámeny tejto stránky s inými. Zmena bola potrebná a tak sme za iPhonegraphy pridali Slovensko. Tak vznikol ešte lepší názov iPhonegraphy Slovensko, ktorý má v sebe dve silné slová.

Ďalšou alternatívou bolo pridanie SK&CZ, no to nie je dobré, pretože obsah webu je v slovenčine, aj keď fanúšikovia webu sú aj z Českej republiky. A navyše, niesom zástancom týchto „medzištátnych“ označení (toto nie je ČSMT 😀 ). Osobne neuvažujem o tom, že články by mali byť aj v češtine a slovenčine (vyzeralo by to ako jeden nemenovaný jablkový magazín), pretože slovenčina je takmer totožná s češtinou. A verím, že fanúšikom z Česka nevadí 😀

Zmena názvu neprináša len nové logo alebo premenovanie webu ši FB stránky. Je to aj nový začiatok, ktorý značí, akým smerom sa bude web uberať. Nové články, viac fotiek od fanúšikov a aj ich zapojenie do projektu, recenzie, tipy, atď.

Pilotný projekt Inšpirácie, o ktorom si sa nedávno mohol dočítať na našom webe síce priniesol fotky aj od fanúšikov, no nestačí to na samostatný článok a inšpiráciu. Je to sľubný projekt, ktorý by ocenil každý, koho fotenie s iPhonom baví a chce sa v ňom zlepšiť. Už teraz ti môžeme povedať, že tento projekt prejde malou zmenou a prinesie ti oveľa zaujímavejší obsah, ako len fotky od fanúšikov.

Áno, možno si povieš tú vetu, že ten čo fotí s mobilom nemôže byť fotograf. To však môže povedať len ten, kto nežije v dnešnej dobe a prehliadol fakt, že fotoaparáty v iPhonoch sú super a dokážu zachytiť veľa. Celosvetovo populárna súťaž, galéria fotiek Apple sú toho dôkazom. Samozrejme, neodkážu to čo DSLR fotoaparáty, no povedzme si narovinu, že človek môže mať foťák aj za 1 000€, ale ak s ním nevie fotiť a využiť potenciál fotoaparátu, je mu nanič.

iPhonegraphy Slovensko má majiteľom iPhonov ukázať to, ako vyťažiť z malého objektívu na zadnej strane iPhonu maximum a nevyužívať ho len na roztrasené fotky alebo selfie. Výhodu iPhonu a jeho fotoaparátu ti potvrdí azda každý, kto má klasický foták a iPhone. Fotenie s iPhonom je rýchle, rovnako tak aj zdieľanie a v neposlednom rade aj úprava fotiek.

Nemaj svoj iPhone len tak položený na stole, vo vrecku, neukazuj sa s ním v ruke na ulici, ale ukáž to, čo s ním môžeš dokázať a ak sa o to budeš aktívne zaujímať a venovať sa tomu, práve toto stojí za ukázanie. 😉

Viac ti prinesieme už v čoskoro…

Michal

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.