Prečo je fotenie s iPhonom tak jednoduché?
Ohodnoť článok

Fotiť klepnutím, potiahnutím, tlesknutím, samospúšťou, upravovať, natáčať a zdieľať. Toto všetci určite dobre poznáme a ani si neuvedomujeme to, že fotoaparát v iPhone dnes dokáže divy a stal sa neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života a zachytávania spomienok. Prečo je to vlastne tak?

Prečo je fotenie s iPhonom tak jednoduché?

Jednoduchosť, kvalita, všestrannosť a v neposledom rade aj aplikácie dotvárajú ten pocit niečo odfotiť, upraviť a potom sa tým aj sem-tam pochváliť na Facebooku či Instagrame. Ani si neuvedomujeme ako by to, čo dnes považujeme za samozrejmé existovalo bez iPhonu. Apple už od začiatku dbalo na kvalitu fotoaparátu a v 2007 prišlo s vtedy úžasným rozlíšením fotoaparátu, 2 Mpx.

Dnes je už samozrejme všetko inak a súčasný zadný fotoaparát ponúka šesťnásobok tejto prvej hodnoty. Pre niektorých je však 12 Mpx stále málo, v porovnaní s konkurenciou, no musíš uznať, že nezáleží na kvantite ale na kvalite.

Jednoduchosť

Zapnutie Kamery je bleskové a fotenie sa môže začať prakticky okamžite. Nielen klasický záber, ale aj HDR záber či séria fotiek sú funkcie, ktoré nám uľahčujú fotenie na vysokej úrovni a pritom je veľmi jednoduché. Je pravdou, že mnohí z nás by v Kamere privítali aj tzv. režim Pro, vďaka ktorému by sme si už nemuseli kupovať 5€ aplikácie, fotky importovať a upravovať v iných aplikáciách. Jednoducho odfotiť, ťuknúť na fotku a upraviť. To by bolo skvelé.

Aplikácie

Uznáš, že v App Store sú tie najlepšie aplikácie, s ktorými môžeš robiť divy a vyrovnajú sa aj desktopovým programom s jednou výhodou – všetko máš na jedno klepnutie vo svojom iPhone. Či už ideš fotiť, upravovať alebo zdieľať, tieto aplikácie sú ako stvorené pre iPhone a jeho úžasné fotky.

Rýchlosť

iPhone je rýchly! To vieš nielen ty, ale aj odborníci, ktorí radia iPhone medzi najvýkonnejšie smartfóny na svete. Procesory A9 či A10 Fushion sa postarajú nielen o rýchle otvorenie Kamery, ale aj o bleskové zaostrenie a úpravu v iOS. A nielen tam, ale aj v ostatných aplikáciách, ktoré sú síce náročné na výkon, no ty to ani nepocítiš a funguješ s úpravami okamžite.

Retina

iPhony a ich Retina displej sa postarajú o dokonalé zobrazenie fotiek, ktoré na iných zariadeniach vyzerá inak a bohužiaľ, nie lepšie. Určite poznáš ten pocit, keď odfotíš úžasný záber a potom ho vidíš napr. na PC, ako sú farby skomolené a pocit z peknej fotky je preč. Retina je skrátka Retina.

 iPhonegraphy.sk

A samozrejme, ďalší dôvod, prečo je fotenie s iPhonom tak jednoduché je ten, že iPhonegraphy.sk ti ponúka možnosť vedieť o všetkom zo sveta iPhone fotografií, iOS aplikácií či návodov. Spolu s webom SvetApple.sk vytvárajú dokonalú dvojicu pre teba a tvoj iPhone.

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.