Suchá belá v Slovenskom raji
Ohodnoť článok

Bolo to krásne! Národný park Slovenský raj som navštívil po asi 9 rokoch v Deň ústavy. Bolo pekne, teplo a tak by bola škoda sedieť doma. Zbalili sme sa a o 15 minút sme boli v Podlesku, jednej zo vstupných brán do parku. Z mnohých lokalít sme si vybrali tiesňavu Suchú belú a škoda, že som zabudol, aké to tam bolo pred rokmi, pretože v polovici túry som mal chuť ostať stáť na rebríku a ani sa nepohnúť.

Suchá belá v Slovenskom raji

Zaplatili sme parkovné 2 €, vstup do parku 1,50 € a potom to prišlo. Ako inak, výšky a ja nejdú dokopy čo sa ukázalo hneď na prvom rebríku v tiesňave. Aj keď bolo v tom čase na rebríkoch veľa ľudí a nálada bola dobrá, mal som teda dosť. Dole som sa pozrel len raz a už sa mi klepali nohy. Neviem síce, prečo to bolo až tak silné, no už dávno som nemal taký strach. Po tom, čo som sa ako-tak dostal na koniec rebríka, prišli ďalšie a ďalšie. Mal som chuť ostať na mieste, pretože cesty späť už nebolo.

Dnes trochu turistiky a strachu o život v Slovenskom raji ? #slovakia #slovenskyraj #slovakparadise #video

Video uverejnené používateľom Michal (@michal_bendik),

Vyklepaný s tlakom 300 na 200 som to zvládol a hneď ako som bol nohami na zemi, musel som sa upokojiť, ak som chcel pokračovať. Z celej túry som si všímal všetko okrem tých momentov, keď som bol na rebríkoch. Preto nemám ani jednu fotku vodopádov a jazierok. Cesta potom už bola v pohode, prišli sme na vrchol Suchej belej, oddýchli si a pokračovali naspäť na Podlesok po žltej Glackej ceste a potom po červenej. Výlet bol super až na tie rebríky a či tam ešte niekedy pôjdem, neviem. Možno len na Podlesok na chatu 😀

Zakladateľ webu iPhonegraphy Slovensko, ktorý chce priniesť používateľom iPhonov radosť a objavovanie funkcií iPhonu. Michal je tiež freelancer, ktorý túto činnosť berie ako záväzok voči fanúšikom webu. Snaží sa písať všetko tak, aby tomu rozumel každý a aby už nikto nemusel nič hľadať na zahraničných weboch ale tu, na webe zo Slovenska.